Etkinlikler / Faaliyetler 2012

Önceki Sayfa
Okunma Sayısı: 2712

2012 YILI FAALİYETLERİ

 • TSO'DAN AÇIKLAMA

  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı açıklamada; “üyelerimizden yıllardır tescilli adreslerinin geçersiz olaması sebebiyle ulaşamadığımız ve durumları tesbit ediemeyenleri 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Bosralar Birliği Kanunu'nun 10. maddesi uygulanmaktadır.”dedi. (karamandauyanış.com – 13.01.2012)

 • DURUMU TESPİT EDİLEMEYEN ÜYE SİLİNECEK'

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay,tescilli adreslerinde bulunamayan adres değişikliklerini odaya yıllardır bildirmeyen üyelerin üyeleriklerinin sonlandırılacağı bildirilmektedir. (larende.com – 13.01.2013)

 • ADRES TESBİTİ YAPTIRMAYAN ÜYELER UYARILDI.

  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı açıklamada; “üyelerimizden yıllardır tescilli adreslerinin geçersiz olaması sebebiyle ulaşamadığımız ve durumları tesbit ediemeyenleri 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Bosralar Birliği Kanunu'nun 10. maddesi uygulanmaktadır.”dedi.(Uyanış Gazetesi – 10.01.2012)

 • KTSO: “ADRS GÜNCELLEMESİ YAPMAYAN ÜYELERİMİZİN ÜYELİĞİ SİLİNEBİLİR. (Karaman'ın sesi Gazetesi – 10.01.2012)

 • ÜYELER BİLGİLENDİRİLECEK

  Ticaret ve Sanayi Odası il Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı arasında yapılan protokol çerçevesinde oda üyeleri dış ticarette ve Uluslar arası ticarette eşleştirmeler konularında bilgilendirilecek. ( Karaman'ın Sesi Gazetesi – 18.01.2012)

 • AVRUPA'DA ORTAĞINIZ OLSUN.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası yeni başlattığı bi çalışma çerçevesinde;Uluslararası Ticarette eşleştirmelere olanak sağlamak istiyor.(Uyanış Gazetesi – 18.01.2012)

 • FRANSA'YI KINIYORUZ

  Başkan Toktay; “ Tarihi gerçekleri inkar eden bu anlamsız kararı kınıyorum.” (Uyanış Gazetesi- 28.01.2012)

 • TSO BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY: “TARİHİ GERÇEKLERİ İNKAR EDEN BU ANLAMSIZ KARARI KINIYORUM”

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, 22 Aralık 2011 tarihinde Fransa Parlementosu'nda “ sözde Ermeni soykırmı” iddialarını kabul etmeyenlere para ve hapis cezasını öngören yasaya tepki göstererek bir kınama mesajı yayınladı. (karaman'ın Sesi Gazetesi – 28.01.2012)

 • KTSO'DAN EĞİTİM ÇALIŞMASI “ENTERPRİSE EUROPE NETWORK”

  TSO Başkanı Nustafa Toktay yaptığı açıklamada; “Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin dış ticarete yönlendirilmesi ve Uluslar arası ticarette eşleştirmelere olanak sağlamak amacıyla; Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde yeni bir çalışma başlatmış bulunmaktayız..”(Uyanış Gazetesi – 30.01.2012)

 • KTSO'DAN FRANSA'YA KINAMA

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, 22 Aralık 2011 tarihinde Fransa Parlementosu'nda “ sözde Ermeni soykırmı” iddialarını kabul etmeyenlere para ve hapis cezasını öngören yasaya tepki göstererek bir kınama mesajı yayınladı. (larende.com – 30.01.2012)

 • ODA BAŞKANLARI: DEVLETİN ELMA İHRACATINA YÖNELİK DESTEĞİ SÜREKLİ HALE GETİLMELİ

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Ticaret Borsası Y.K Başkanı Ekrem Baştuğ,Meclis Başkanı Hüseyin Yıldızbaş ve Ziraat Odası Başkanı Halit Mut yayınladıkları ortak basın açıklamasında devletin elmacılığa da gereken desteği vermesi gerektiğini söyledirler. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 08.02.2012)

 • TÜRK-ÇEK İŞ FORUMU TOPLANTISI 15 ŞUBAT'TA MERSİN'DE YAPILACAK (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 13.02.2012)

 • TİCARET SANAYİ ODASI ÜYELERİNİ UYARDI.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Otomatik İcra Programı hakkında açıklama yaptı. (Uyanış Gazetesi – 23.02.2012)

 • KARAMAN SANAYİSİ 59 BİN KİŞİYE EKONOMİK KATKI SAĞLIYOR.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toytak, yaptığı açıklamada: “TÜİK verilerine göre, Karaman Nüfusu 234.005 kişiye ulaşmıştır. SGK verilerine göre ise 209.264 kişi sosyal güvenlik kapsamındadır.” (Uyanış Gazetesi – 01.03.2012)

 • VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR.

  Karaman Defterdarı Necmettin Heper ve beraberindeki Deftardar birim müdürleri ile birlikte Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler. (Uyanış Gazetesi – 02.03.2012)

 • TSO'YU ZİYARET ETTİLER

  Vergi Haftası Kutlama Etkiliği programı çerçevesinde Defeterdar Necmettin Heper, Defterdar Yardımcısı Ali Söğüt, Gelir Müdürü Ahmet Çakmak ve Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Canbay, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı v Yönetim Kurulu Üyelerine nezaket ziyaretinde bulundular. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 02.03.2012)

 • TOBB KARAMAN'DA FEN LİSESİ YAPACAK.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Karaman'da Fen Lisesi yapacağını söyledi. (Uyanış Gazetesi – 06.03.2012)

 • TOKTAY: TOBB, KARAMAN'A YATILI FEN LİSESİ YAPACAK

  Ticaret ve Sanayi OdasıYönetim ;Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Türkiye Odalarr ve Bosalar Birliği (TOBB) tarafından Karaman'a 16 derslikli bir Fen Lisesi yaptırılacağını söyledi. (Karaman'ın Sesi 06.03.2012)

 • TOBB YATILI FEN LİSESİ İÇİN ARSA TAHSİSİ YAPILDI

  KTSO Yöntim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun onay verdiği Karaman'a yatılı fen lisesi yapımı ile ildili olarak, okul arsası ile ilgili konunun çözüldüğünü belirtti.(Uyanış Gazetesi – 07.03.2012)

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDAN İNANÇ TURİZMİ SENPOZYUMU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Rıza Duru “Karaman Ulusal Kültür ve İnanç Turizmi” konulu sempozyuma bütün Karaman halkını davet etti.(Uynaış Gazetesi – 09.03.2012)

 • TSO'DAN ULUSAL KÜLTÜR VE İNANÇ TURİZMİ SEMPOZYUMU

  İlimiz Ticaret ve Sanayi odası'nın destekleriyle hazırladığı “Hz. Mevlana'dan Yunus Emre'ye Evrensel Sevgi ve Kültürlerin Kardeşliği” projesinin son ayağı olan sempozyum 23-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 09.03.2012)

 • DÜNYANIN EN ÖENMLİ SANAT TARİHCİLERİ,NDEN PROF.DR.SEMAVİ EVİYE KARAMAN'A GELİYOR.

  İlimiz Ticaret ve Sanayi odası tarafından önümüzdeki hafta yapılacak olan ulusal inanç ve kültür sempozyumuna konuşmacı olarak katılacak sanat tarihcisi Prof .Dr.Semavi Eyice Karaman'aa geliyor. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 15.03.2012)

 • TSO'DAN SATIŞ BELGESİ DUYURUSU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, 2012 yılı TAPDK satış belgesi süre uzatım işlemlerine ilişkin açıklama yaptı.(Uaynış Gazetesi – 16.03.2012)

 • KTSO AKREDİTE ODA OLMAYA HAZIRLANIYOR.

  Karaman Ticaret ve Sanyi Odası TOBB “ Akreditasyon Sistemi'nde toplam 75 başvuru içerisinden 7. dönem çalışmalarına kabul edilen 17 oda/borsa arasında yerini aldı.(Uyanış Gazetesi – 16.03.2012)

 • KTSO ARTIK AKREDİTE OLDU.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak kaliteli hizmet vermek için yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde A Gurubu Akredite Oda olmaya hak kazandık.(Uyanış Gazetesi – 23.03.2012)

 • TOBB'DAN KARAMAN'A FEN LİSESİ

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay okulun yeni öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi. Toktay; “ 16 derslik bina, yemekhaneli kız-erkek yurt binası,spor salonu ve öğretmen lojmanları projesi uygulanacak.” (Gazete Anadolu – 06.03.2012)

 • KARAMAN ÖZEL TEŞVİK BÖLGESİ OLACAK

  Toktay: “ Bu konuda girişimlerimiz devam ediyor, Milletvekilimiz Elvan bu konuda önemli adımlar attı.” dedi.(Gazete Anadolu – 07.03.2012)

 • DEVLET ELMAYI DESTEKLESİN

  Toktay: “ İhracata yönelik devlet desteklerinin elma için de acilen ve sürekli hale getirilmesi ülkemiz açısından olmazsa olmaz bir şarttır.” dedi.

 • KARAMAN ULUSAL İNANÇ VE KÜLTÜR TURİZMİ BİLGİ ŞÖLENİ BUGÜN BAŞLIYOR.

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası'nın Mevlana Kalkınma Ajansı Finansal desteğiyle hayata geçirdiği “Hz. Mevlana'dan Yunus Emre'ye Evrensel Sevgi ve Kültürlerin Kardeşliği”projesi kapsamında yapılacak olan “ Karaman Ulusal İnanç ve kültür turizmi Sempozyumu” bugün başlıyor. (Karaman'ın Sesi – 23.03.2012),

 • KARAMAN ULUSAL İNANÇ VE KÜLTÜR TURİZMİ SEMPOZYUMU BAŞLADI

  Ticaret ve Sanayi Odası'nın Mevlana Kalkınma Ajansı Finansal desteğiyle sağladığı “Hz. Mevlana'dan Yunus Emre'ye Evrensel Sevgi ve Kültürlerin Kardeşliği”projesinin son ayağı olan “ Karaman Ulusal İnanç ve kültür turizmi” konulu Sempozyum başladı.(Karaman'ın Sesi Gazetesi – 24.03.2012)

 • TSO YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINIYOR.

  Ticaret ve Sanayi odası'nın. 2 Nisan Pazartesi günü Karaman Valiliği karşısında bulunan yeni binasında hizmet vermeye başlıyacağını açıkladı. ( Karaman'ın Sesi Gazetesi – 26.03.2012)

 • KONSEY TOPLANTISINA KATILDI

  TSO Başkanı TOBB Konsey toplantısına katıldı. (karamandauyanış.com – 19.04.2012)

 • YENİ TEŞVİK SİSTEMİ YASASI ANLATILDI.

  Demosan Otel'de düzenlenen toplantıya Vali Süleyman Kahraman Milletvekili Mevlüt Akgün,Ak Parti il Başkanı Kerim Dereli TSO Başkanı Mustafa Toktay, sanayiciler ve işadamları ile bir kısım daire müdürleri katıldı. (Uyanış Gazetesi – 17.04.2012)

 • VALİ KAHRAMAN TSO'NUN MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

  İlimiz Valisi Süleyman Kahraman, Ticaret ve Sanayi Odası'nın Nisan ayı toplantısına katıldı.(kgrt.net – 19.04.2012)

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

  Vali Sn. Süleyman Kahraman Karaman Ticaret ve Sanayi odası'nın Nisan ayı meclis toplantısına katıldı. (karamandan.com – 19.04.2012)

 • VALİ KAHRAMAN KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASININ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI.

  Vali Sn. Süleyman Kahraman Karaman Ticaret ve Sanayi odası'nın Nisan ayı meclis toplantısına katıldı.(karaman.gov – 20.04.2012)

 • “DÜNYA İLE REKABET ETMELİYİZ”

  Vali Süleyman Kahraman Karaman Ticaret ve Sanayi Odasının Nisan ayı meclis toplantısına katıldı.( Gazete Anadolu – 20.04.2012)

 • VALİ KAHRAMAN, TSO'NUN MECLİS TOPLANTISINA KATILDI.

  İlimiz Valisi Süleyman Kahraman Ticaret ve Sanayi odası'nın Nisan ayı toplantısına katıldı.(Karaman'ın Sesi Gazetesi – 20.04.2012)

 • EĞİTİMCİLER “ÇİZME”YE GİDİYOR

  Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'ndan katılımcıların da aralarında bulunduğu 13 kişilik bir ekip 27 Nisan-02 Mayız 2012 tarihleri arasında İtalya'da proje toplantısına katılacak. (larende.com – 27.04.2012)

 • KARAMAN İNANÇ VE KÜLTÜR TURİZMİ SEMPOZYUMU

  (karamanınsesi.com 'Nuray Uyar' – 07.05.2012)

 • YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BERLİN OFİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  3 Mayıs 2012 tarihinde, almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen TOBB ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) tarafından kurulan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının (TATSO) Berlin Ofisi açılışına Karaman Ticaret ve SanayiOdası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay katıldı. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 08.05.2012)

 • YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BERLİN OFİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  3 Mayıs 2012 tarihinde, almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen TOBB ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) tarafından kurulan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının (TATSO) Berlin Ofisi açılışına Karaman Ticaret ve SanayiOdası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay katıldı. (kgrt.net – 08.05.2012)

 • MUSTAFA TOKTAY, BERLİN'DE AÇILIŞA KATILDI

  3 Mayıs 2012 tarihinde, almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen TOBB ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) tarafından kurulan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının (TATSO) Berlin Ofisi açılışına Karaman Ticaret ve SanayiOdası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay katıldı. (karamandan.com – 08.05.2012)

 • YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BERLİN OFİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  3 Mayıs 2012 tarihinde, almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen TOBB ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) tarafından kurulan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının (TATSO) Berlin Ofisi açılışına Karaman Ticaret ve SanayiOdası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay katıldı.(genckaraman.com – 08.05.2012)

 • MUSTAFA TOKTAY TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BERLİN OFİSİ AÇILIŞINA KATILDI

  3 Mayıs 2012 tarihinde, almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen TOBB ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) tarafından kurulan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasının (TATSO) Berlin Ofisi açılışına Karaman Ticaret ve SanayiOdası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay katıldı. (Uyanış Gazetesi – 10.05.2012)

 • KTSO'DAN “KARAMAN BÖLGESİ REKABETÇİLİĞN ARTIRILMASI” PROJESİ

  Konu ile ilgili Karaman Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada: “Mevlana Kalkınma Ajansı 2011 Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan “ Karaman Bölgesinde Rekabetçiliğin Artırılması” adlı projemiz başarılı projeler arasında yer almaktadır. (Uyanış Gazetesi – 11.05.2012)

 • Uluslar arası YENİLENEBİLİR ENERJİ KONFERANSI

  Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi,Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, Karaman OSB ve Mevlana Kalkınma Ajansı ile EUROSOLAR Türkiye işbirliğinde gerçektirilecek olan “IRENEC20122 Uluslar arası Yenilenebilir Enerji Honfransı Tanıtım ve Hazırlık Toplantısı” KMÜ de yapıldı. (Gazete Anadolu – 11.05.2012)

 • 2 BİN 500 ENGELLİ İSTİHDAMI İÇİN SEFERBERLİK

  Engellilerin İstihdamı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası birarada

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Programı “Enaple” (Engelli Bireylerin İstihdamı) adlı proje kapsamınında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Uygulama Okulu engellilerin istihdamı ile ilgili düzenlenen toplantıda biraraya geldi.(karamandan.com – 17.05.2012)


 • ENGELLİ İSDİHDAMI İÇİN BİRARAYA GELDİLER

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Programı “Enaple” (Engelli Bireylerin İstihdamı) adlı proje kapsamınında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Uygulama Okulu engellilerin istihdamı ile ilgili düzenlenen toplantıda biraraya geldi. (kgrt.net – 17.05.2012)

 • ENGELLİLER İÇİN SEFERBERLİK

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Programı “Enaple” (Engelli Bireylerin İstihdamı) adlı proje kapsamınında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Uygulama Okulu engellilerin istihdamı ile ilgili düzenlenen toplantıda biraraya geldi. (karamandauyanış.com – 17.05.2012)

 • KARAMAN'DA ENGELLİ İSTİHDAMI ELE ALINDI.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Eğitim Uygulama Okulu engellilerin isihdamını masaya yatırdı. (karamandan.com – 17.05.2012)

 • ENGELLİ İSTİHDAMI İÇİN ELELE

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Programı “Enaple” (Engelli Bireylerin İstihdamı) adlı proje kapsamınında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Uygulama Okulu engellilerin istihdamı ile ilgili düzenlenen toplantıda biraraya geldi. (Gazete Anadolu – 17.05.2012)

 • KTSO'NUN HARİTALARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından yaptırılan Karaman Haritası ve “Antik ve Turistlik Gezi Planı” el broşürleri büyük beğeni ve taktir topladı. (Uyanış Gazetesi – 18.05.2012)

 • ENGELLİ İSTİHDAMI İÇİB BİRARAYA GELDİLER

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Partnership Programı “Enaple” (Engelli Bireylerin İstihdamı) adlı proje kapsamınında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Uygulama Okulu engellilerin istihdamı ile ilgili düzenlenen toplantıda biraraya geldi. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 18.05.2012)

 • ANKARA'YA GİTTİLER.

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay ve Başkan Yardımcısı Rıza Duru, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin genel kuruluna katılmak üzere Ankara'da olacaklar. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 19.05.2012)

 • KTSO TOBB 67. GENEL KURULUNA KATILDI.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 67. Genel kurulu 20.05.2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası da birlik üyesi olarak, genel kurulda yerini aldı. (Uyanış Gazetesi – 22.05.2012)

 • TOBB GENEL KURULU'NUN İKRAMI KARAMAN'DAN

  İkiz Kuledeki ikramlara Duru Bulgur ve Saray imza attı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) üyesi olan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) genel kurulda yerini aldı. (larende.com – 21.05.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB 67. GENEL KURULUNA KATILDI.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 67. Genel kurulu 20.05.2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası da birlik üyesi olarak, genel kurulda yerini aldı. (karamanhaber.com – 21.05.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB 67. GENEL KURULUNA KATILDI.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 67. Genel kurulu 20.05.2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası da birlik üyesi olarak, genel kurulda yerini aldı. (haber70.com – 22.05.2012)


 • KTSO BAŞKANI TOKTAY'DAN KARAYOLU TAŞIMACILIĞI YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı açıklamada; Bakanlığımız Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Yetki belgesi sahiplerine yapılacak bildirimlerin daha kısa sürede yapılmasını teminen e-Devlet Kapısı (www.türkiye.gov.tr) üzerinden ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı altında yer alan hizmetlerden “Firma İşlemleri” kısmının altına yer alan “ firma İletişim Bilgisi Güncelleme” hizmeti uygulamaya konuştur.(Gazete Anadolu – 22.05.2012)

 • KTSO'DAN TAŞIMACILIK YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE DUYURU

 • KTSO Başkanı Yoktay,Karayolu Taşımacılığı Yetki Belgesi Sahiplerine açıklamalarda bulundu. ( Uyanış Gazetesi – 23.05.2012)

 • TAŞIMACILIK YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE DUYURU

  KTSO Başkanı Toktay'dan Karayolu Taşımacılığı Yetki Belgesi Sahiplerine önemli duyuru (karamandan.com – 22.05.2012)

 • KTSO BAŞKANI TOKTAY'DAN KARAYOLU TAŞIMACILIĞI YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

  Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, karayolu taşımacılığı yetki belgesine sahip kişileri uyardı. (kgrt.net – 25.05.2012)

 • TSO'DA TARIMSAL SORUNLAR GÖRÜŞÜLDÜ

  Karaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. (karamandauyanış.com – 28.05.2012)

 • FENER RUM PATRİĞİ BARTHOLOMEOS'UN KARAMAN'DA NE İŞİ VAR ?

  Bartholomeos Karaman ziyaretinde , sırasıyla valilik, belediye ve Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edecek.(karamangundem.com – 28.05.2012)

 • KARAMAN'DA EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN VARIZ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay “ ilimizin tanıtımına eğitime katkı sağlamak konusunda çeşitli girişimlerimiz olmuş ve bu konuda yoğun çalışmalar yürüterek ; MEVKA desteklerinden en üst düzede yararlanmaya çalıştık. (kgrt.net – 30.05.2012)

 • KARAMAN'DA EĞİTİME YATIRIM ÇALIŞMALARI

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay Karaman'da eğitim için her zaman varız diyerek eğitime dair yapılan çalışmaları anlattı. (karamandan.com – 29.05.2012)

 • IŞI ÇELEBİ'NİN KTSO ZİYARET

  Ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı Işın Çelebi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a nezaket ziyaretinde bulundu. (haber70 – 30.05.2012)

 • IŞI ÇELEBİ'NİN KTSO ZİYARET

  Ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı Işın Çelebi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a nezaket ziyaretinde bulundu. (karamandan.com – 25.05.2012)

 • KTSO'DAN PİYASA GÖZETİMİM VE DENETİMİ KANUNU VE UYGULAMALARI SEMİNERİ

  Avrupa Birliği(AB) tarafından finansa edilen, 4,8 milyon Avro bütçeye sahip, resmi olarak 3 Mayıs 2012 tarihinde başlayan ve 27 aylık uygulama dönemine sahip olan, kamu kesimini temsilen Ekonomi Bakanılığının özel sektörü temsilen türkiye Kalite Derneği ana faydalanıcısı olduğu Proje kapsamında, özel sektöre yönelik olarak bir dizi bilgilendirme semineri planlanmaktadır. (Uyanış Gazetesi – 28.05.2012)

 • BAKAN IŞIN ÇELEBİ HASRET GİDERDİ

  Akrabalarını ve eş dostu ziyaret eden Çelebi, Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni hizmet binasını da ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 26.05.2012)


 • KARAMAN'DA EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN VARIZ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay “ ilimizin tanıtımına eğitime katkı sağlamak konusunda çeşitli girişimlerimiz olmuş ve bu konuda yoğun çalışmalar yürüterek ; MEVKA desteklerinden en üst düzede yararlanmaya çalıştık. (Uyanış Gazetesi – 30.05.2012)

 • TSO BAŞKANI TOKTAY: “KARAMAN'DA EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN VARIZ”

  Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı mustafa Toktay, ilimizin tanıtımına ve eğitime katkı sağlamak için her zaman hazır olduklarını söyledi. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 30.05.2012)

 • KARAMAN'DA EĞİTİM İÇİN HER ZAMAN VARIZ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay “ ilimizin tanıtımına eğitime katkı sağlamak konusunda çeşitli girişimlerimiz olmuş ve bu konuda yoğun çalışmalar yürüterek ; MEVKA desteklerinden en üst düzede yararlanmaya çalıştık. (Gazete Anadolu – 30.05.2012)

 • TEB'DEN KTSO'YA ZİYARET

  Türkiye ekonomik Bankası Bölge Direktörü Burak Baycık, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'ı makanında nezaket ziyaretinde bulundular. (karamanda.com – 02.06.2012)

 • TSO'DAN SEMİNER

  AB mevzuatıve uygulamalarına yönelik olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin koordinasyonunda, 7 Haziran Perşembe günü saat 10:00'da Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olan, “4703 sayılı kanun ve uygulamaları, Piyasa Gözetimi v Denetimi” konulu eğitim seminerine Ekonomi Bakanlığı denetmenleri Havva Didem Saygı, Begüm Alp ve Ceren Eren katılacak. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 05.06.2012)

 • KARAMAN'A MODERN GIDA LABORATUVARI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, çok modern bir gıda laboratuvarı açmak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. (Gazete Anadolu – 05.06.2012)

 • TSO'DAN SEMİNER

  7 Haziran Perşembe günü saat 10:00'da Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olan, “4703 sayılı kanun ve uygulamaları, Piyasa Gözetimi v Denetimi” konulu eğitim seminerine Ekonomi Bakanlığı denetmenleri Havva Didem Saygı, Begüm Alp ve Ceren Eren katılacak. (karamandauyanış.com – 06.06.2012)

 • REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 2011 yılı Doğrudan Faailyet Desteği Programı kapsamında destelenen “Karaman Bölgesi Rekabetciliği Artırılması Projesi”ni yürütüyor. ( karamandauyanış.com – 11.06.2012)

 • REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 2011 yılı Doğrudan Faailyet Desteği Programı kapsamında destelenen “Karaman Bölgesi Rekabetciliği Artırılması Projesi”ni yürütüyor.(karamandan.com – 11.06.2012)

 • REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI PRIJESİ ÇALIŞTAY'I YAPILACAK

  Ticaret ve Sanayi Odası'nın Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projesi kapsamında 15 Haziran Cuma günü saat 14:00'de oda toplantı salonunda “Karaman Bölgesi Rekabetçiliğin Artırılması” konulu bir çalıştay gerçekleştirilecek. (Karaman'ın Sesi Gazetesi- 12.06.2012)

 • KTSO TARAFINDAN ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, 15 Haziran cuma günü Karaman Bölgesinde rekabetçiliğin artırılması konulu bir çalıştay düzenlediklerini açıkladı. (Gazete Anadolu – 11.06.2012)


 • KTSO YENİ HİZMET BİNASI BEĞENİLDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odasısın (KTSO), Nisan ayı ortalarında Karaman Valiliği karşısında bulunan yeni hizmet binasına taşınmasının ardından faaliyetlerini sürdürüyor. (karamandauyanış.com – 11.06.2012)

 • REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI PROJE ÇALIŞTAY'I BUGÜN

  Ticaret ve Sanayi Odası'nın Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projesi kapsamında bugün saat 14:00'de oda toplantı salonunda “ Karaman Bölgesi Rekabetçiliğin Artırılması” konulu bir çalıştay gerçekleştirilecek (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 15.06.2012)

 • REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI KONULU ÇALIŞTAY İLGİ GÖRDÜ

  “Karaman Bölgesi Rekabetciliğin artırılması” konulu bir çalıştay düzenlendi. Katılımcılar tarafından ilgi gören Çalıştay Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde oda meclis salonunda yapıldı. (Uyanış Gazetesi – 16.06.2012)

 • “BÖLGEMİZDE REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI” ÇALIŞTAYI SONA ERDİ.

  İlimizde rekabetçiliğin artırılması projesi kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen çalıştay sona erdi. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 18.06.2012)

 • KARAMAN “MARKA KENT” YOLUNDA İLERLİYOR.

  Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Karaman Bölgesi Rekabetciliğin artırılması” konulu çalıştay düzenlendi. (karamandan.com – 16.06.2012)

 • “KARAMAN BÖLGESİNDE REKABETÇİLİĞİN ARTIRILMASI” PROJESİ ÇALIŞTAYI SONA ERDİ.

  İlimizde rekabetçiliğin artırılması projesi kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen çalıştay sona erdi. (karamanınsesi.com – 18.06.2012)

 • KARAMAN TSO BAŞKANI TOKTAY AÇIKLAMASI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Toktay, yapılan harcamalarda yönetim olarak odanın bir kuruşunu bile ziyan etmecek şekilde davrandıklarını bildirdi.(haberler.com – 26.06.2012)

 • MALZEMELERİ DEVLET MALZEME OFİSİNDEN (DMO) KARŞILADIK

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB TSO Konsey Üyesi Mustafa Toktay bir basın açıklaması yaptı. ( karamangündem.com – 25.06.2012)

 • MALZEMELER DMO'DAN ALINDI

  Geçtiğimiz günlerde Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın Konya'dan malzeme aldığı şeklinde çıkan haberlerimizle ilgili odadan açıklama geldi. (larende.com – 25.06.2012)

 • MUSTAFA TOKTAY: MALZEMELER DMO'DAN ALDIK

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay yeni hizmet binasına yapılan harcamalar hakkında kamuoyu duyurusu yaptı.(karamanlife.com – 25.06.2012)

 • BORSA VE ODA SEÇİMLERİ ERTELENDİ

  Bakanlar Kurulu, oda ve vorsalareın seçimlerini 2012'ün Şubat ayında başlayıp Mart'a tamamlanmasına karar verdi. (Gazete Anadolu – 26.06.2012)

 • KTSO BAŞKANI TOKTAY'DAN BASIN AÇIKLAMASI

  Başkan Toktay yaptığı yazılı açıklamada,

  “13.01.2011 tar,hl, TBMM genel kurulunda kabul edilen 14.02.2011 Tarihin Resmi Gazetede yayımlanan 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu(YTTK) 01.07.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir.” (karamandadireniş.com – 03.07.2012)

 • YENİ TÜRK TİCARET KANUNU'NUN GETİRDİĞİ DEĞİŞİKLİKLER

  KTSO Başkanı Toktay'dan Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun getirdiği değişiklikler hakkında basın açıklaması yaptı. (karamandan.com – 03.07.2012)

 • YENİ TÜRK TİCARET KANUNU HAKKINDA BİLGİ VERDİ

  Yürürlüğe 01.07.2012 tarihinde giren yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay bir açıklamada bulundu. (karamanlife.com – 03.07.2012)

 • EKONOMİYE DAHA HIZLI İVME KAZANDIRIR

  13 Ocak 2011 tarihinli TBM genel kurulunda kabul edilen 14 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu (YTTK) 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. (larende.com – 02.07.2012)

 • TOKTAY: AVRUPA İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ VERİLECEK

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansının işbirliğinde Avrupa İyi Uygulama Ödülleri yarışması düzenlenecek. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 02.07.2012)

 • TSO BAŞKANI TOKTAY: YENİ TİCARET KANUNU BİRÇOK YENİLİĞİ BERABERİNDE GETİRDİ

  1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Yeni Türk Tcaret Kanunu'nun yetirdiği değişiklikler konusunda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay bir açıklama yaptı. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 03.07.2012)

 • VEDA ZİYARETİ

  Şekerbank Karaman Şubesi Müdürü İbrahi Gülcan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'na veda ziyaretinde bulundu. (karamandauyanış.com – 03.07.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDAN KARAYOLLARI TAŞIMACILIĞI YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE DUYURU

  Mustafa TOKTAY yaptığı açıklamada;

  “K Yetki Belgesi ile ilgili; 5 yıllık yenileme süresi çerçevesinde bu yıl üyelerimizin K Yetki Belgesi vize yenilemeleri başlamıştır. Konuya bağlı olarak yine, Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü 19.06.2012 tarihine kadar olan asgari kapasite şartı bu tarihten itibaren 60 günşük uzatma süresi içine girerek 19.08.2012 tarihine uzatılmıştır. Asgari taşıma kapasitesi şartlı Tüzel kişiler çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon ve kamyonet cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 110 ton olarak belirlenmiştir.

  Üyelerimizin mağdur olmamaları için; uzatma sürelerini değerlendirmeleri ve konu hakkında ayrıntılı bilgi için odamız K servisine başvurmaları rica olunur, ” dedi. (karamangündem.com – 06.07.2012)

 • TİCARET ODASINDAN K BELGESİ SAHİPLERİNE DUYURU

  Mustafa TOKTAY yaptığı açıklamada;

  “K Yetki Belgesi ile ilgili; 5 yıllık yenileme süresi çerçevesinde bu yıl üyelerimizin K Yetki Belgesi vize yenilemeleri başlamıştır. Konuya bağlı olarak yine, Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü 19.06.2012 tarihine kadar olan asgari kapasite şartı bu tarihten itibaren 60 günlük uzatma süresi içine girerek 19.08.2012 tarihine uzatılmıştır. Asgari taşıma kapasitesi şartlı Tüzel kişiler çekici cinsi taşıtların katar ağırlıkları ile kamyon ve kamyonet cinsi taşıtların azami yüklü ağırlıkları toplamının 110 ton olarak belirlenmiştir.

  Üyelerimizin mağdur olmamaları için; uzatma sürelerini değerlendirmeleri ve konu hakkında ayrıntılı bilgi için odamız K servisine başburmaları rica olunur ” dedi. (karamanlife.com – 06.07.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN KARAYOLLARI TAŞIMACILIĞI YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE DUYURU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY yapmış olduğu basın açıklamasında,K Yetki Belgesi belgesi sahiplerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. (karaman.ca – 06.07.2012)

 • KARAMAN'DA KÜMELENME PANELİ YAPILACAK

  09.07.2012 Pazartesi günü saat 14:00'de KTSO Konferans Salonunda Mevlana Kalkıma Ajansı ve KTSO ortaklaşa düzenleyeceği “ Karaman Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme Paneli” ilgililer davet edildi. (bulten.gen – 07.07.2012)


 • AĞAÇ ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA SEKTÖRÜ KONULU PANEL YAPILACAK

  İlimiz Ticaret ve Sanayi odası ile Mevlana Kalkıma Ajansı ortaklaşa düzenleyeceği “ Karaman Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme Paneli” 9 Temmuz Pazartesi günü saat 14:00'de oda konferans salonunda yapılacak. (kgrt.net – 07.07.2012)

 • AĞAÇ ÜRÜNLERİ PANELİ

  Karaman Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme Paneli verilecek. Panel, Ticaret ve Sanayi Odasında Toplantı Salonunda 9 Temmuz Pazartesi günü saat 14:00'de düzenlenecek. (karamandauyanış.com – 06.07.2012)

 • “AĞAÇ ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA SEKTÖRÜ PANELİ” YAPILDI

  Ticaret ve Sanayi odası ile Mevlana Kalkıma Ajansı ortaklaşa düzenleyeceği “ Karaman Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme Paneli” geçtiğimiz gün Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. (kgrt.net – 10.07.2012)

 • KTSO YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNİ UYARDI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, karayolları taşımacılığı yetki belgesi sahiplerine duyuruda bulundu. (Uyanış Gazetesi – 11.07.2012)

 • FİRMALAR DEĞİŞİM ÇABASINDA

  Mevlana Kalkınma Ajası ile Ticaret ve Sanayi odası'nın ortaklaşa düzenlediği “Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme Paneli” sektörün tüm paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. (Gazete Anadolu – 10.07.2012)

 • İŞ BANKASI KARAMAN ŞUBE MÜDÜRÜ ERDAL SARIGİL KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARETTE BULUNDU.

  İş Bankası Karaman Şubes Müdürü Erdal Sarıgil Oda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a makamında nezaket ziyaretin bulundu. (karamandauyanış.com – 12.07.2012)

 • TOKTAY, KAPILARINI LARENDE.COM ' A AÇTI

  Odaya yeni alınan ürünleri görüntüledik.

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Larende.com'a yeni yapılan hizmet binasını gezdirdi. (larende.com – 14.07.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA TSE ISO-9001 TEFTİŞ VE TETKİKLERİ YAPILIYOR

  Akreditasyon Sistemi ile Odalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, oda sisteminin iş dünyası nezninde saygınlığının artılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. (karamanlife.com – 20.07.2012)

 • KARAMAN'DA TSE-9011 TEFTİŞ VE TETKİKLERİ YAPILIYOR

  Akreditasyon Sistemi ile Odalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, oda sisteminin iş dünyası nezninde saygınlığının artılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.(Gazete Karaman – 19.07.2012)

 • KTSO, KALİTE SİSTEM YÖNETİMİ TETKİKİNDE

  A Grubu akredite odalar içerisinde yerini alan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), kalite sistem yönetimi konusunda ikinci denetimini geçiriyor. (larende.com – 19.07.2012)

 • KTSO AB UYUM BELGESİNİ ALDI

  Akreditasyon Sistemi ile Odalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda sisteminin iş dünyası nezdinde aygınlığının artılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.(Gazete Anadolu – 19.07.2012)

 • TOKTAY: TSE ISO-9001 TEFTİŞ VE TETKİKLERİ YAPILIYOR

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası'nın TSE ISO-9011 belgelendirme denetiminin ikincisini gerçekleştirmek amacıyla Konya TSE Sistem ve Personel Belgendirme Müdürü Fatih SAĞDIÇ ilimize gelerek oda teftişine başladı. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 20.07.2012)


 • TOKTAY.ŞİRKET YETKİLİLERİNİ VE ORTAKLARINI UYARDI

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında şirket yetkilileri ve ortaklarını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

  Toktay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni Türk Ticaret Kanunu' nun Yönetim Kurulu Başlıklı 25. maddesi birinci fıkrası gereğince, Limited Şirket Müdürleri ve Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu üyeliklerinde; Tüzel kişi olarak şirkette imza yetkisine sahip olmaları halinde bu tüzel kişiliğin, Kanunu' nun Yürürlüğe girdiği üç ay içerisinde istifa etmesi onun yerine, tüzel kişinin veya başkasının seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca Şirketlerde 28.09.2012 Tarihine kadar en az bir şirket ortağının şirketi yönetim ve temsil yetkisinin bulunması için gerekli değişikliklerin yapılması gerekmektedir. Üyelerimize, doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için şirketlerindeki yetkili ve temsil sahibi olan gerçek veya tüzel kişiliklerinin gözden geçirilmesi, Türk Ticaret Kanunu 'nun 25. maddesi gereğince 28.09.2012 Tarihine kadar gerekli değişiklikler için, odamız ticaret sicil müdürlüğüne başvurmaları rica olunur”  dedi.(kgrt.nrt – 04.07.2012)

 • YTTK HAKKINDA DEĞİŞİKLİK

  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında şirket yetkilileri ve ortaklarını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.(Gazete Anadolu – 24.07.2012)

 • KTSO, ÜYELERİNİ YENİ KANUN KAPSAMINDA UYARDI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay,  şirket yetkilileri ve ortaklarına önemli açıklamada bulundu.
  Toktay, yaptığı yazılı açıklamada, "Yeni Türk Ticaret Kanunu' nun 'Yönetim Kurulu' başlıklı 25 inci maddesinin birinci fıkrası gereğince, limited şirket müdürleri ve anonim şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerinde; tüzel kişi olarak şirkette imza yetkisine sahip olmaları halinde bu tüzel kişiliğin, kanunun yürülüğe girdiği üç ay içerisinde istifa etmesi onun yerine, tüzel kişinin veya başkasının seçilmesi gerekmektedir.
  Ayrıca Şirketlerde 28 Eylül 2012 tarihine kadar en az bir şirket ortağının şirketi yönetim ve temsil yetkisinin bulunması için  gerekli değişikliklerin yapılması gerekmektedir" dedi.
  Toktay, üyelerinden doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek için şirketlerindeki yetkili ve temsil sahibi olan gerçek veya tüzel kişiliklerinin gözden geçirmelerini, 28 Eylül 012 tarihine kadar gerekli değişiklikler için, odanın ticaret sicil müdürlüğüne başvurmaları gerektiğni kaydetti. (larende.com – 24.07.2012)

 • MUSTAFA TOKTAY ŞİRKET VE ORTAKLARINI İLGİLENDİREN ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında şirket yetkilileri ve ortaklarını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.(karamanolay.com – 24.07.2012)

 • KTSO'DAN DEVLERE KUTLAMA

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB TSO Konsey Üyesi Mustafa Toktay, İSO tarafından belirlenen Türkiye'nin 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde olmayı başaran Karamanlı Firmaları kutladı. (Gazete Anadolu – 25.07.2012)

 • TSO YENİ HİZMET BİNASI GEZDİRİLDİ

  Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, İl Özel İdaresi Başkanı Mustafa Bayır,Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli, Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. (karamandauyanış.com – 24.07.2012)

 • TOKTAY'DAN İLK 500'E GİREN FİRMALARA TEBRİK

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ilk 500 Sanayi Kuruluşu listesine girmeyi başaran Karamanlı Firmaları tebrik etti.(larende.com – 25.07.2012)


 • LÜTFİ ELVAN KTSO'YU ZİYARET ETTİ

  Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, İl Özel İdaresi Başkanı Mustafa Bayır,Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli, Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.(Uyanış Gazetesi – 25.07.2012)

 • KTSO'DAN YENİ TTK SEMİNERİ

  Konu ile ilgili Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklama şöyle: “Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz 'Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun İş Hayatına Etkileri Semineri” 02.08.2012 Perşembe günü 08:30-12:30 saatleri arasında KTSO Konferans Salonunda düzenlenecektir.” (Uyanış Gazetesi – 24.07.2012)

 • TSO'DAN AÇIKLAMA

  KTSO'nun Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ortaklaşa düzenleyeceği seminer ile ilgili Başkan Mustafa Toktay taptığı yazılı açıklamasında şöyle dedi:

  “Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz 'Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun İş Hayatına Etkileri Semineri” 02.08.2012 Perşembe günü 08:30-12:30 saatleri arasında KTSO Konferans Salonunda düzenlenecektir” (karamandauyanış.com – 25.07.2012)

 • İL İSTİHDAM KURULU TOPLANDI

  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İ.İ.M.E.K.) Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN başkanlığında toplandı.

  Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali KAHRAMAN'ın yanı sıra Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Kenan ATEŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü M. Ali GÜLKAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fikri KÜÇÜKTOPÇU, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat BAY, KOSGEB İl Hizmet Merkezi Müdürü Mevlüt TAVŞAN, MEVKA Uzmanı Turgut YOKUŞ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurullah KOÇAK, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bekir SAĞER, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TOKTAY, Türk-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Selahattin KURT ve diğer kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri katıldı. (karamaninternet.com – 31.07.2012)

 • YENİ TÜRK TİCARET KANUNUN İŞ HAYATINA ETKİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası ile Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği 'Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun İş Hayatına Etkileri” konulu seminer KTSO Konferans Salonunda düzenlendi. (kgrt.net – 02.08.2012)

 • “KARAMAN'IN KUDRETİTE KUDRET KATACAKTIR”

  TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Karaman Fen Lisesi kompleksini, TOBB'un 60'ıncı yıl anısına yaptırdıklarını belirterek, “bu kompleksin içerisinde 16 derslik Fen Lisesi,200 kişilik öğrenci yurdu, spor salonu ve öğretmen lojmanları olacak” dedi. (Gazete Anadolu – 03.08.2012)

 • TEMEL ATMA TÖRENİ EYLÜL'DE

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), 6 derslik Fen Lisesi,200 kişilik öğrenci yurdu, spor salonu ve öğretmen lojmanlarından oluşan Fen Lisesi Kompleksi inşa edecek. Kompleks için şmzalar TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen törenle atıldı. (karamandauyanış.com – 03.08.2012)

 • BUGÜN PROTOKOL İMZALANIYOR

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay'ın girişimleri ve gayretleri sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı tarafından ilimşze yaptırılacak olan Fen Lisesi için çalışmalar son safhaya geldi. ( Karaman'ın Sesi Gazetesi – 02.08.2012)

 • TOBB FEN LİSESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

  Protokol sonrası okulun inşaat ihalesinin bir hafta sonra yapılması, temelinin ise Eylül ayı içerisinde atılacağı öğrenildi. (Uyanış Gazetesi – 03.08.2012)


 • TOBB KARAMAN'DA FEN LİSESİ YAPTIRACAK

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı tarafından İlimizde yaptırılacak olan 16 derslikli öğretim binası, 200 öğrenci kapasiteli yurt binası, spor salonu, öğretmen lojmanından oluşan Fen Lisesi Kompleksinin protokol imza töreni TOBB ile Karaman Valiliği arasında imzalandı.

  02 Ağustos 2012 Perşembe günü saat 16.00'da Ankara’da bulunan TOBB binasında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Süleyman KAHRAMAN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi ELVAN, Karaman Milletvekili Mevlüt AKGÜN, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat TOKLU, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik YAVUZ, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Harun KARACAN, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TOKTAY, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem BAŞTUĞ ve basın mensupları katıldı. (karamandan.com – 03.08.2012)

 • TİCARET ODASI'NIN DÜZENLEDİĞİ İFTAR YEMEĞİNDE BÜROKRATLAR VE SANAYİCİLER BİRARAYA GELDİ

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası'nın iftar yemeği geçtiğimiz akşam oda toplanto salonunda yapıldı. (kgrt.net – 16.08.2012)

 • KTSO İFTAR YEMEĞİ SAMİMİ BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Yemeğe,Vali Millevekili Mevlüt Akgün, Oda yönetimi ve Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bürokratlar katıldı. (karamandauyanış.com – 16.08.2012)

 • KTSO ÜYELERİYLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TOKTAY, misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Vali Süleyman KAHRAMAN'ın son iftar gecesinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (larende.com – 16.08.2012)

 • TOBB BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

  TOBB Oda/Borsa Başkanları istişare toplantısı, 13.08.2012 t<rihinde Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay ve Karaman Ticaret Borsası Ekrem Baştuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi. (karamandan.com – 14.08.2012)

 • BAŞKAN TOKTAY VE BAŞTUĞ, İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı Oda ve Borsa Başkanları istişare toplantısı, geçtiğimiz gün Ankara'da yapıldı. (kgrt.net – 14.08.2012)

 • KTSO'NUN İFTAR YEMEĞİ BUGÜN

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenecek iftar yemeği bugün. (Uyanış Gazetesi – 15.08.2012)

 • BİZİ TUZAĞA ÇEKMEK İSTİYORLAR

  TOBB Oda/Borsa Başkanları istişare toplantısı, 13.08.2012 t<rihinde Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay ve Karaman Ticaret Borsası Ekrem Baştuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi. (Gazete Anadolu – 15.08.2012)

 • BAŞKAN LAR TOKTAY VE BAŞTUĞ, İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı Oda ve Borsa Başkanları istişare toplantısı, geçtiğimiz gün Ankara'da yapıldı.(Karaman'ın Sesi Gazetesi – 15.08.2012)

 • ESAT TOKLU KTSO'YA ZİYARETTE BULUNDU

  Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a makamında nezaket ziyaretinde bulundu. (Uyanış Gazetesi – 29.08.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI 81 İL ARASINDA 9. OLDU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay Umem Beceri'10 projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. (Uyanış Gazetesi – 29.08.2012)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI 81 İL ARASINDA 9.OLDU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay Umem Beceri'10 projesi kapsamında yapılan çalışmalarda odanın istihdamı en fazla gerçekleştiren iller arasında 9. sırada yer aldığını söyledi. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 29.08.2012)

 • KTSO'NUN BAŞARISI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Umem Beceri'10 projesi kapsamında yapılan çalışmalarda odanın istihdamı en fazla gerçekleştiren iller arasında 9. sırada yer aldığını söyledi. (Gazete Anadolu – 29.08.2012)

 • TOKLU'DAN KTSO'YA ZİYARET

  Bayram ziyaret, kapsamında Karaman'da bulunan Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. (larende.com – 28.08.2012)

 • VALİ KOCA İADE-İ ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR

  İl Valisi Murat Koca, yeni göreve başlaması nedeniyle “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan kişi ve kuruluşlara iade-i ziyarette bulundu.

  Başlayan ziyaretlerde ilk olarak Baro Başkanı Av.Kerin Şancı'yı ziyaret ederken Vali Koca daha sonra Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay'ı ziyaret etti. (karamandauyanış.com – 12.09.2012)

 • VALİ KOCA'DAN TSO'YA İADE-İ ZİYARET

  İl Valisi Murat Koca, yeni göreve başlaması nedeniyle “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan kişi ve kuruluşlara iade-i ziyarette bulundu. (karamanınsesi.com – 12.09.2012)

 • ELMA İHTACATINDA DEVLET DESTEĞİ KONULU TOPLANTI YAPILACAK

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay'ın Başkanlığında Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ, Meclis Başkanı Hüseyin Yıldızbaş ve Ziraat Odası yetkililerinin katılacağı elma ihracatında devlet desteği konulu bir basın toplantısı düzenlenecek. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 21.09.2012)

 • KARAMAN ELMA İHRACATINA TEŞVİK İSTİYOR

  Karaman'da son yıllarda düşen elma ihtacatını Karaman Ticaret ve Sanayi Odası masaya yatırdı. Oda Başkanı Mustafa Toktay'ın daveti üzerine Karaman'da oda başkanları ve üretici birlikleri Ticaret ve Sanayi Odasında toplandı. (Uynaış Gazetesi – 24.09.2012)

 • TOKTAY:ELMAYA TEŞVİK ALMAK İÇİN ÜZERİMİZE YAPACAĞIZ

  İlimiz elma üreticilerinin en büyük sorununun üretilen ürünün kayıt altına alınmaması olduğu belirtildi.(Karaman'ın Sesi Gazetesi – 25.09.2012)

 • AĞAÇ-ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA İŞBİRLİĞİ VE KÜMELENME PANELİ YAPILACAK

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 28 Eylül cuma günü saat 14:00'de oda toplantı salonunda 'Karaman Ağaç-Orman Ürünleri ve Mobilya işbirliği ve kümelenme ' konulu panel yapılacak. (Karaman'ın Sesi Gazetesi – 26.09.2012)

 • TSO'DA MASAYA YATIRILDI

  Karaman'da son yıllarda düşen elma ihtacatını Karaman Ticaret ve Sanayi Odası masaya yatırdı. Oda Başkanı Mustafa Toktay'ın daveti üzerine Karaman'da oda başkanları ve üretici birlikleri Ticaret ve Sanayi Odasında toplandı. ( karamandauyanış.com – 24.09.2012)

 • KARAMAN'DA ELMAYA TEŞVİK MASAYA YATIRILIYOR

  İlimiz elma üreticilerinin en büyük sorununun üretilen ürünün kayıt altına alınmaması olduğu belirtildi. (karamandan.com – 24.09.2012)

 • İHA'DAN KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET

  İhlas Haber Ajansı (İHA) Bölge koordinatörü Lütfullah Uzaun ile İHA Konya Bölge Müdürü Kenan Arvas, Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. (karamandan.com – 25.09.2012)

 • KARAMAN ELMA İHRACATINA TEŞVİK İSTİYOR

  Karaman'da son yıllarda düşen elma ihtacatını Karaman Ticaret ve Sanayi Odası masaya yatırdı. Oda Başkanı Mustafa Toktay'ın daveti üzerine Karaman'da oda başkanları ve üretici birlikleri Ticaret ve Sanayi Odasında toplandı. (Karaman Gündem – 26.09.2012)


 • KARAMAN'DA ELMAYA TEŞVİK MASAYA YATIRILDI

  İlimiz elma üreticilerinin en büyük sorununun üretilen ürünün kayıt altına alınmaması olduğu belirtildi. Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen” elma ihracatına devlet desteği” konulu toplantıya sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. (larende.com – 26.09.2012)

 • AĞAÇ VE ORMAN ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ ÇIKIŞ ARIYOR

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında Ağaç-Orman Ürünleri ve Mobilya sektörü kümelenme paneli düzenlendi. (larende.com – 01.10.2012)

 • BU PANELLER İŞ VERENLERİN UFKUNU AÇIYOR

  28.09.2012 tarihinde Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında Ağaç-Orman Ürünleri ve Mobilya sektörü kümelenme paneli düzenlendi.(Karaman Gündem – 01.10.2012)

 • MOBİLYACILARDAN AKILLI GİRİŞİM

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında Ağaç-Orman Ürünleri ve Mobilya sektörü kümelenme paneli düzenlendi. (karamandan.com – 01.10.2012)

 • REKTÖRE'E TEBRİK ZİYARETLERİ

  Vali yardımcısı Erkan İsa Erat, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsamettin Bayram , İl Sağlık Müdürü Nuriye Ulu, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Arı ayrı ayrı Prof. Dr. Sabri Gökmen'i makamında ziyaret ederek tebrik ettiler ve yeni dönemde başarılarının devamını dilediler.(gazeteanadolu.com – 03/10/2012)

 • KÜMELENME PANELİ YAPILDI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Mevlana Kalkınma Ajansı ortaklığında düzenlenen “Ağaç Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Kümelenme” Paneli yapıldı.(Karaman'ın Sesi – 02/10/2012)

 • KARAMAN YUNUS EMRE SPOR KULÜBÜ İDDİALI GELİYOR

  İlimizin profesyonel ligdeki tek temsilcisi hazırlıklarına ve ziyaretlarine hız verdi.Kulüp Genel Sekreteri İbrahim Kaynak ve teknik sorumlu Ali Tekin ve sporcularla birlikte Belediye'yi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay'ı, Ziraat Odası'nı ziyaret ederek, destekleri için teşekkür etti.(KGRT – 03/10/2012)

 • YATIRIMDA DEVLET DESTEKLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası , üyelerini yatırımlarda devlet destekleri ve teşvikler hakkında bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledi.(Uyanış – 06/10/2012)

 • BASKET TAKIMINDAN TSO'YA ZİYARET

  YUNUS EMRE BASKETBOL TAKIMINDAN KTSO'YA ZİYARET

  Karaman Yunus Emre Basketbol Takımı ve Antrenörü Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a makamında nezaket ziyarette bulundu.(karamandauyanış.com – 06/10/2012)

 • TSO ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ: YATIRIM DEVLET DESTEKLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası , üyelerini yatırımlarda devlet destekleri ve teşvikler hakkında bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledi.(Karaman Gündem – 06/10/2012)

 • TSO'DAN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KONULU EĞİTİM

  Ticaret ve Sanayi Odası ile PeakUp Bilişim Danışmanlık Şirketi ile ortaklaşa 'Office 365 İsimli Bilgisayar Programının Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular ile Bu Programın Kullanımının Üyelere Faydası' konulu bir eğitim düzenlenecek.(KGRT – 06/10/2012)

 • TSO'DAN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KONULU EĞİTİM

  Ticaret ve Sanayi Odası ile PeakUp Bilişim Danışmanlık Şirketi ile ortaklaşa 'Office 365 İsimli Bilgisayar Programının Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular ile Bu Programın Kullanımının Üyelere Faydası' konulu bir eğitim düzenlenecek.(Karaman'ın Sesi -08/10/2012)

 • TSO İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) üyeleri ile kahvaltıda buluştu.(larende.com – 09/10/2012)

 • TSO'DAN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KONULU EĞİTİM

  Ticaret ve Sanayi Odası ile PeakUp Bilişim Danışmanlık Şirketi ile ortaklaşa 'Office 365 İsimli Bilgisayar Programının Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular ile Bu Programın Kullanımının Üyelere Faydası' konulu bir eğitim düzenlenecek.(KGRT – 10/10/2012)

 • TİCARET BORSASI'NDAN ZİYARET

  Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Karasipahi, Ali Özkor, Mehmet Emin Uysal, Mustafa Özan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.(karamandan.com – 10/10/2012)

 • KTSO'DAN TEBRİK MESAJI

  Ekonomist Dergisi ile Türkiye Ekonomi Bankası tarafından düzenlenen “Anadolu Kaplanları- Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında Karaman'da Biskot Bisküvi 55. sırada, Bifa Bisküvi 111. sırada, Şimşek Bisküvi 190. sırada, Kom Gıda 272.sırada ve Anı Bisküvi 319. sırada yer aldı.Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay tebrik mesajında:”Karaman Sanayicilerimizin türkiye genelinde “Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi” arasında yer alması bizi gururlandırmıştır.gelecek yıllarda da firmalarımızı daha üst sıralarda görmek dileğiyle;başarılarının devamını temenni ederiz.” dedi.(karamandan.com – 10/10/2012)

 • TİCARET BORSASI'NDAN KTSO'YA ZİYARET

  Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Karasipahi, Ali Özkor, Mehmet Emin Uysal, Mustafa Özan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.(karamangündem.com – 11/10/2012)

 • TOKTAY'DAN KARAMAN KAPLANLARINA TEBRİK

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay dereceye giren şirketleri tebrik etti.(karamangündem.com – 11/10/2012)

 • KTSO BAŞKANI TOKTAY BİSKOT'U KUTLADI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay; Sanayicimizin Türkiye genelinde en çok istihdam sağlayan 50 sanayi kuruluşu arasında yer alması bizleri gururlandırmıştır.Gelecek yıllarda da Karamanlı Sanayicilerimizi daha üst sıralarda görmek isteriz dedi.(karamangündem.com – 16/10/2012)

 • “OFFİCE 365” BİLGİSAYAR PROGRAMI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine Office 365 isimli Bilgisayar Programı hakkında bilgilendirmek üzere bir eğitim düzenledi.(KGRT – 11/10/2012)

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDAN ÜYELERİNE , KDV MUAFİYETİ AÇIKLAMASI

  Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye'deki yabancı diplomatik ve konsüler temsilcilikler ile Uluslar arası kuruluşlara ve mensuplarına karşılıklılık koşuluyla KDV muafiyeti sağladığını açıkladı.(Karaman'ın Sesi )

 • MEVKA YÖNETİMİ İSPANYA'YA GİDİYOR

  Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri bazı incelemelerde bulunmak üzere 13-20 Ekim tarihleri arasında İspanya'ya bir gezi düzenleyecek.(Karaman'ın Sesi – 13/10/2012)

 • 2 BİN 570 ÇALIŞAN İLE EN BÜYÜKLER ARASINA GİRDİ

  TEBRİKLER BİSKOT BİSKÜVİ İSTİHDAMDA EN İYİSİ

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay; Sanayicimizin Türkiye genelinde en çok istihdam sağlayan 50 sanayi kuruluşu arasında yer alması bizleri gururlandırmıştır.Gelecek yıllarda da Karamanlı Sanayicilerimizi daha üst sıralarda görmek isteriz dedi.(karamandan.com – 15/10/2012)

 • KARAMAN HEYETİNİN İSPANYA ZİYARETİ

  Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen inceleme gezisi nedeniyle İspanya'ya giden Karaman heyeti, İspanya Büyükelçisi Ayşe Sinirlioğlu ve ispanya Ticaret Başmüşaviri Nurten Akgül'ü Büyükelçilik binasında ziyaret etti.(karamanısesi.com – 18/10/2012)

 • DOKUZCAN'DAN KTSO'YA ZİYARET

  “CHP Kadınları Anadolu Yollarında” projesi kapsamında Karaman'a gelen CHP Kadın Kolları Üyeleri Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.(karamandan.com – 19/10/2012)

 • TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİLER

  “CHP Kadınları Anadolu Yolları'nda” projesi kapsamında Karaman'a gelen CHP Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan ile Kadın Kolları Üyeleri Karaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.(Karaman'ın Sesi – 20/10/2012)

 • CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI HİLAL DOKUZCAN'DAN KTSO'YA ZİYARET

  “CHP Kadınları Anadolu Yolları'nda projesi kapsamında Karaman'a gelen CHP Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan ile Kadın Kolları Üyeleri Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.(Uyanış Gazetesi – 20/10/2012)

 • TSO ÜYELERİNİ KARŞILIKSIZ ÇEKLER KONUSUNDA UYARDI

  Ticaret ve Sanayi Odası, son dönemde artan karşılıksız çekler sebebiyle piyasada ciddi anlamda sorunlar yaşadığını belirterek bu problemin çözülmesi noktasında Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. Çek istihbarat raporunu başlattığını ve halen Halk bank, Ziraat Bankası , İş Bankası, Vakıfbank , Şekerbank, Akbank ve Finansbank'ın raporları vermeye devam ettiğini açıkladı.(Karaman'ın Sesi – 29/10/2012)

 • YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yapmış olduğu basın açıklamasında;”Taşıma Yetki Belgesi Sahibi firmaların yeni araç alımlarında yaşanan belge ibrazı sıkıntıları konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve konunun ilgili mercilere iletilmesi neticesinde olumlu sonuçlar aldık” dedi. (karamandan.com – 01/11/2012)

 • İDARİ PARA CEZASI UYGULANMAYACAK

  GEÇİCİ TESCİL BELGELİ ARAÇLAR TRAFİĞE ÇIKABİLECEK

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, yeni araç (sıfır veye ikinci el) alımlarında geçici tescil belgeli araçların yük taşımamak kaydı ile trafiğe çıkması halinde idari para cezasının uygulanmayacağını kaydetti.(01/11/2012)

 • İŞLETMECİSİ PARA CEZASI UYGULANMAYACAK

  Karaman Ticaret ve Snayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, antivirüs Araç (sıfır daha yaygın ikinci öğretim el) alımlarında geçici tescil belgeli araçların load taşımamak kaydı ile trafiğe çıkması halinde çalışma para cezasının artık uygulanmayacağını kaydetti. (larende.com – 02/11/2012)

 • MUT KARAMAN'A BAĞLANIR MI?

  Geçen ki Ticaret ve Sanayi Odasının vermiş olduğu kahvaltılı toplantıya Basın Mensupları, Sivil Toplum Örgüt Başkanları ve Siyasi Parti İl Başkanları katıldı.Hoş bir sohbetin ardından konu Mut, İlçesinin Karaman'a bağlanmasına geldi.Bu konuda TSO Başkanı Mustafa Toktay geçmişde yapılan görüşmeler, ve atılan adımlarla ilgili ön bilgi verdi.(DİRENİŞ)

 • KARAMAN'IN GELECEĞİ İÇİN KURUMLAR ARASINDAKİ KOPUKLUĞU GİDERMEMİZ GEREK

  19 Aralık Çarşamba Günü Odada verilen sabah kahvaltısına Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Meclis Başkanı Gökhan Alkan,Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ,Meclis Başkanı Hüseyin Yıldızbaş,Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli, Merkez İlçe Başkanı Celalettin Güngörer,CHP İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, MHP İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Eczacılar Başkanı Osman Ünsal, Sulama Birliği Başkanı Mustafa Değirmencioğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Yahya Soytürk, Ziraat Odası Başkanı, Esnaf Odaları Birliği'ne üye meslek gruplarının başkan ve temsilcileri ile basın mensupları katıldı.(DİRENİŞ – 02/12/2012)

 • TOKTAY'DAN YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Taşıma Yetki Belgesine sahip firmalara artık idari para cezası uygulanmayacağını açıkladı.(Karaman'ın Sesi – 02/11/2012)

 • YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yapmış olduğu basın açıklamasında;”Taşıma Yetki Belgesi Sahibi firmaların yeni araç alımlarında yaşanan belge ibrazı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve konunun ilgili mercilere iletilmesi neticesinde olumlu sonuçlar aldık” dedi.(Uyanış Gazetesi – 02/11/2012)

 • TSO, MUHASEBECİLERİ KONUK ETTİ

  Ticaret ve Sanayi Odası, yeni hizmet binasında ilimizde bulunan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerle kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.(KGRT – 09/11/2012)

 • TSO, MUHASEBECİLERİ KONUK ETTİ

  Toktay,”İlimizde faaliyet gösteren 102 muhasebecimizden 85'inin davetimize rabet göstermesi bizleri yüceltti. Ticaret ve Sanayi Odası, yeni hizmet binasında ilimizde bulunan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerle kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.(Karaman'ın Sesi )

 • TSO, MUHASEBECİLERİ KONUK ETTİ

  Ticaret ve Sanayi Odası, yeni hizmet binasında ilimizde bulunan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerle kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.(karamandan.com – 12/11/2012)

 • TOKTAY AÇIKLADI: K YETKİ BELGESİ ARTIK İLİMİZDEN ALINABİLECEK

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, artık nakliyecilerin kullandığı K Yetki belgelerinin Karaman'dan da alınabileceğini açıkladı.(KGRT – 28/11/2012)

 • TSO'DAN İSTİŞARE TOPLANTILARI

  KTSO 9. MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasını tanıtmak ve iştiare yapmak için kahvaltılı toplantı düzenledi.9. Maslek grubunda bulunan ne nakliye işiyle uğraşan üyelerin katıldığı toplantıda odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı konuşmasında; “Üyelerimizin aidatları hakkaniyetle kullanılmış ve atıl durumdaki binamız Karaman'ın en modern binası şekline getirilerek hizmet vermeye başlanmıştır.K yetki belşgeleri için Karaman'dan Adana'ya giden üyelerimizin mağduriyetini önleyecek çalışmalar yapılarak, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün'ün de desteğiyle K yetki belgelerinin odamızda verilmeye başlanması sağlanmıştır.”dedi.(karamandauyanış.com – 24/11/2012)

 • “K YETKİ BELGESİ “ İÇİN ADANA'YA GİDİLMEYECEK!

  Toktay, nakliye işiyle uğraşan üyelerine müjdeyi verdi.Karaman Ticaret ve Sanayi Odası, nakliye işiyle uğraşan oda üyeleri ile bir araya gedi. 9. meslek grubunda bulunan ve nakliye işiyle uğraşan üyelerin katıldığı toplantıda Toktay, K yetki belgesinin odaları tarafından verileceği müjdesini verdi.(26/11/2012)

 • K YETKİ BELGELERİ ARTIK KARAMAN'DAN ALINIYOR

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasını tanıtmak ve istişare yapmak için kahvaltılı toplantı düzenledi.(karamangündem.com – 26/11/2012)

 • “TEŞVİK KANUNUNUN SÜRESİ UZATILMALI”

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, 5084 sayılı teşvik kanununun uzatılması için çalışma başlattıklarını söyledi.(Larende haber – 30/11/2012)

 • ZOR DURUMA DÜŞEN 49 İLDEN BİRİSİDE KARAMAN!

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY yaptığı açıklamasında;”49 il ile birlikte ilimizinde içinde bulunduğu 31/12/2012 de sona erecek olan 5084 sayılı teşvik kanununun uzatılması için, Türkiye genelindeki tüm Odalar ve Borsalar ile birlikte, ortak bir çalışma yürüterek, istihdam desteği süresinin uzatılması için ilgili Bakanlıklar, İl milletvekillerimiz ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu nezdinde girişimlerde bulunduk” dedi.(karamangündem.com – 30/11/2012)

 • İSTİHDAM DESTEĞİ SÜRESİNİN UZATILMASI İÇİN.....

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay'dan basın açıklaması;49 il ile birlikte ilimizinde içinde bulunduğu 31/12/2012 'de sona erecek olan 5084 sayılı teşvik kanununun uzatılması için Türkiye genelindeki tüm oda ve borsalar ile birlikte, ortak bir çalışma yürüterek, istihdam desteği süresinin uzatılması için ilgili bakanlıklar, il milletvekillerimiz, ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu nezdinde girişimlerde bulunduk.(karamandan.com – 30/11/2012)

 • TOKTAY: “TEŞVİK KANUNUN UZATILMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDUK”

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yaptığı basın açıklamasında;”49 il ile birlikte ilimizin de içinde bulunduğu 31/12/2012 de sona erecek olan 5084 sayılı teşvik kanununun uzatılması için Türkiye genelindeki tüm oda ve borsalar ile birlikte, ortak bir çalışma yürüterek, istihdam desteği süresinin uzatılması için ilgili bakanlıklar, il milletvekillerimiz ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu nezdinde girişimlerde bulunduk.(karamandauyanuş.com – 01/12/2012 )

 • TSO Başkanı Toktay:Teşvik Süresinin Uzatılması İçin Girişimlerde Bulunduk

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, 31 Aralık tarihinde sona erecek olan teşvik desteğinin süresinin uzatılması için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduklarını söyledi.(KGRT – 01/12/2012)

 • TSO BAŞKANI TOKTAY:TEŞVİK SÜRESİNİN UZATILMASI İÇİN YOĞUN ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİZ

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, 31 Aralık 2012 tarihinde sona erecek olan teşvik desteğinin süresinin uzatılması için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunduklarını söyledi. (Karaman'ın Sesi – 01/12/2012)

 • TOKTAY: TOBB FEN LİSESİNİN TEMELİ OCAK AYINDA ATILACAK

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilimize yaptırılacak olan Fen Lisesi'nin temeli önümüzdeki Ocak ayının ilk haftasında atılacak.(Karaman'ın Sesi – 10/12/2012)

 • TSO' DAN STK'LAR ARASI İSTİŞARE

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası bugün sabah kahvaltısı ile birlikte bir toplantı düzenliyor. Bir zamanlar yapılmakta olan ancak uzun süredir yapılmayan bu toplantı için, KTSO Başkanı Mustafa Toktay, toplantının amacının: Sivil Toplum Kuruluşları arasında ilişkilerin geliştirilmesi ve Karaman sorunları ile ilgili istişare yapmak olduğunu belirtirken, toplantının bugün saat 9.30'da Oda toplantı salonunda yapılacağını belirtti.(karamandauyanış.com)

 • TSO PERSONELİNE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışan personele yönelik olarak, 'Kişisel Gelişim Eğitimi' düzenledi.Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda organize edilen etkinlik Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.Yoğun ilgi gösterilen eğitim çalışmasına, Kişisel Gelişim Uzmanı Nevin Tümene konuşmacı olarak katıldı.(Karaman'nın Sesi – 15/12/2012)

 • TOKTAY:”KARAMAN'IN GELECEĞİ İÇİN KURUMLAR ARASINDAKİ KOPUKLUĞU GİDERMEMİZ GEREK”

  Toktay:”Karaman'ın geleceği için kurumlar arasındaki kopukluğu gidermemiz gerek.”Ticaret ve Sanayi Odası'nın hem yeni binasının tanıtımını yapmak hemde Karaman'la ilgili konuların istişaresini yaptığı toplantılar sürüyor.(Karaman'ın Sesi – 19/12/2012)

 • BANKA MÜDÜRLERİ TOPLANDI

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Finans Sektöründe bulunan üye temsilcileri ile istişare yapmak için kahvaltılı toplantı düzenledi.(karamandan.com – 24/12/2012)

 • KARAMAN İSTİŞARE TOPLANTILARI

  Yıllardır önem verdiğim, Karaman'ın sorunlarının belirlenip, çözüm yollarının tartışılıp görüşüldüğü toplantılar Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimi ile yeniden başlatıldı. Uzun süredir ara verilen ve yeniden başlamasına vesile olan KTSO yetkililerine Oda Başkanı Mustafa Toktay şahsında teşekkür ediyorum.(karamandauyanış.com)

 • “ADAYLIĞIM HENÜZ BELLİ DEĞİL”

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, muhtemelen Mart ayında yapılacak olan seçimlerde, yeniden KTSO için aday olup olmayacağının belli olmadığını söyledi(gazeteanadolu.com)

 • KARAMAN İSTİŞARE TOPLANTILARI

  Uzun süredir yapılmayan Karaman İstişare toplantıları KTSO tarafından yeniden başlatıldı. Dün saat 9.30'da KTSO toplantı salonunda yapılan kahvaltılı toplantıya, Ak Parti, CHP ve MHP İl ve Merkez İlçe Başkanları, Karaman'daki Sivil Toplum Örgütlerinin başkanları katıldı.(karamandauyanış.com)

 • KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI...

  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışan personele yönelik olarak, 'Kişisel Gelişim Eğitimi' düzenledi.Karaman Ticare ve Sanayi Odasında 'Kişisel Gelişim Eğitimleri' adı altında organize edilen etkinlik Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.(karamandauyanış.com)

 • KURUMLAR ARASI İLİŞKİLER GELİŞTİRİLMELİ

  Ticaret ve Sanayi Odasında verilen sabah kahvaltısında Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay “Kurumlar arası ilişkiler geliştirilmeli” dedi.(karamandan.com)

 • TSO YÖNETİMİ BUGÜN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİRARAYA GELİYOR

  Ticaret ce Sanayi Odası'nın yeni hizmet binasının tanıtımını yapmak ve meslek gruplarıyla istişarelerde bulunmak üzere düzenlediği kahvaltılı toplantılar bugünde devam edecek. Saat 9.30'da Oda Yemek Salonunda düzenlenecek toplantıda Başkan Toktay, Oda'nın faaliyetleri ve projeleri konusunda üyelerini bilgilendirecek.(KGRT – 19/12/2012)

 • TSO'DA TANITIM TOPLANTILARI SÜRÜYOR BUGÜN İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILACAK

  Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni hizmet binasının tanıtımını yapmak ve meslek gruplarıyla istişarelerde bulunmak üzere düzenlediği kahvaltılı toplantılar bugün de devam edecek. Saat 09.30'da Oda Yemek Salonunda düzenlenecek toplantıda Başkan Toktay, Oda'nın faaliyetleri ve projeleri konusunda üyelerini bilgilendirecek.(Karaman'ın Sesi – 19/12/2012)

 • “ADAY DEĞİLİM AMA”

  Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, KTSO'daki seçimlere kısa bir süre yapılmasının uygun düşmediğini söyledi.Sanayi ve Ticaret Odası tarafından yapılan meslek komiteleri toplantısında konuşan Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, bu toplantının KTSO'daki seçimlere kısa bir süre yapılmasının uygun düşmediğini söyledi.(karamaninternet.com – 20/12/2012)

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI TOKTAY:”KARAMAN'IN GELECEĞİ İÇİN KURUMLAR ARASINDAKİ KOPUKLUĞU GİDERMEMİZ GEREK”

  Ticaret ve Sanayi Odası'nın hem yeni binasının tanıtımını yapmak hem de Karaman'la ilgili konuların istişare edildiği toplantılar sürüyor.(Karaman'ın Sesi – 20/12/2012)

 • İSTİŞARE TOPLANTISINDA KARAMAN'IN SORUNLARI KONUŞULDU

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası hem yeni binasının tanıtımını yapmak hemde Karaman'la ilgili konuların istişaresini yaptığı toplantılar sürüyor.(KGRT – 20/12/2012)

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI MUSTAFA TOKTAY:”ADAYLIĞIM HENÜZ BELLİ DEĞİL”

  KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, muhtemelen Mart ayında yapılacak olan seçimlerde, KTSO için aday olup olmayacağının belli olmadığını söyledi.(Anadolu – 20/12/2012)

 • İSTİŞARE TOPLANTISINDA KARAMAN'IN SORUNLARI KONUŞULDU

  İlimiz Ticaret ve Sanayi Odası'nın hem yeni binasının tanıtımın yapmak hem de Karaman'la ilgili konuların istişaresini yaptığı toplantılar sürüyor.(KGRT – 21/12/2012)

 • FİRMALAR BÜYÜK MALİYET ALTINA GİRECEK

  Karaman TSO Başkanı Mustafa Toktay: 5084 Sayılı Teşvik sayesinde Türkiye'de 31 bin 115 işletmede 766 bin 672 kişinin istihdam edilerek sanayimize büyük destek sağlandı. Bu teşvik kapsamında Karaman OSB'de de 20 binden fazla kişi istihdam ediliyor. Yasa firmalar kriz dönemindeki sıkıntılarını henüz atlatamadan bu ay sonunda bitiriliyor. Tam rekabet piyasaı içinde yüzde 10-15 kar ile çalışan firmalarımız yasanın sonlanması ile biyik maliyetlerin altına girecek. Ya kapasitelerini küçültecekler ya da bulundukları yerleri terk edecekler. Her şart altında bu 49 ilimiz çok zor duruma düşecek. Yeni çıkarılan yasada herhangi bir değişiklik yapmadan sadece 5951 Sayılı Kanun'un 10'uncu maddesindeki 31 Aralık 2017 olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz . (Dünya Gazetesi- 21/12/2012)KTSO SEÇİM HAVASINA GİRİYOR!

 • Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında seçim için geri sayım sürerken,başkanlık için kulisler hareketlenmeye başladı.(Anadolu – 25/12/2012)